Skip links

Moderní architektura v roce 2019

Při rekonstrukci bytu i výstavbě domu začínáme u celkové podoby, do jakého stylu má být celé řešení koncipováno. Tím se mění i propozice realizací. Některé styly žádají stavební úpravy, které musíme podchytit na samém začátku. V tomto článku se podíváme na pojetí moderní architektury u rodinných domů i městských bytů, tak abyste si snáze představili, co v dnešní době tento proud ukrývá.

Realizace rodinného domu

Moderní architektura u budov si zakládá na čistých a geometrických liniích s dostatkem světla. Stěny jsou protkány velkými okny, aby do prostoru proudilo co nejvíce přirozeného světla. U výstavby se používají surové materiály jako je beton, sklo, kámen či dřevo. Jednotlivé místnosti na sebe plynule navazují a nejsou odděleny dveřmi. Úložné prostory splývají s prostorem, aby byla výsledná realizace maximálně vzdušná bez zbytečně rušivých elementů.

 

 

Realizace malého bytu

I u bytů se zaměřujeme na jednoduché linie doplněné o designové prvky. Jelikož si nejde hrát s dispozicemi oken, je důležité veškerý nábytek poskládat tak, aby prostor neztratil otevřenost a veškeré doplňky umožnili co největší průchod světla. Barevné světlé tóny prozáří i prostory, ke kterým se přirozené světlo nedostane. U malých bytů musí mít každý nábytek své opodstatnění a jasně dané místo. Snažíme se zachovat vzdušnost interiéru a prostory od sebe neoddělovat.

Realizace velkého bytu

U bytů s většími dispozicemi jde hlavně o skloubení jednotlivých částí otevřeného prostoru tak, aby dohromady tvořili celek, ale každý zvlášť byl samostatnou jednotkou s vlastním záměrem. Toho docílíme využitím různých materiálů, které prostor pocitově rozdělí. Opět dbáme na čisté linie a nápadité prvky, které chytře doplňují místnosti. Pokud jde o dvoupodlažní byt, vybíráme stěžejní místo, které je styčným bodem celé realizace.

 

Leave a comment